EasyJet, Türkiye’de iki havalimanına direkt uçuş planlıyor

EasyJet önümüzdeki Mart ayında Londra Southend Havalimanı’nda Birleşik Krallık’taki 10’uncu üssünü açacağını duyurdu.

Yeni merkezden Dalaman ve Antalya’nın da bulunduğu altı yeni rotaya seferler başlatacağını açıkladı.

Dublin merkezli taşıyıcı EasyJet, önümüzdeki Mart ayında Londra Southend’de üç A320neo uçaklı bir üs açarak Birleşik Krallık ağını genişleteceğini duyurdu. Yatırım, Birleşik Krallık’ta pilotlar ve mürettebat için yaklaşık 130 doğrudan iş yaratacak ve çok daha fazla dolaylı işi destekleyecek.

6 yeni rotaya uçuş başlatacak Yeni uçakların eklenmesiyle havayolunun Antalya, Dalaman, Pisa, Gran Canaria, Marakeş ve Tunus’taki Enfidha rotalarını açmasına olanak sağlayacak.

EasyJet’ten yapılan açıklamada bu hamlenin, havayolunun ağındaki önemli büyüme fırsatlarından yararlanma stratejisinin bir parçası olduğu ifade edildi. 2024’te 57 milyonun üzerinde koltuk planlanıyor Havayolu bu yıl Birleşik Krallık’tan yüzde 10 artışla 57 milyonun üzerinde koltukla hizmet vereceğini açıkladı. Uçuşlara ve tatillere yönelik güçlü tüketici talebinin etkisiyle Birleşik Krallık’tan 70 yeni rota başlattığını bildirdi. Havayolu halihazırda Londra Southend’den popüler plaj ve şehir destinasyonları Amsterdam, Cenevre, Faro, Palma de Mallorca, Malaga ve Paris gibi uluslararası rotalara hizmet veriyor.

CEO GÖREVİ BIRAKIYOR

Öte yandan Easyjet’in CEO’su Johan Lundgren’de görevi bırakıyor.

İngiliz havayolu şirketi Easyjet perşembe günü yaptığı açıklamada, genel müdür Johan Lundgren’in 2025’in başında istifa edeceğini duyurdu. Esas olarak Avrupa çapında uçan Easyjet, yaptığı açıklamada finans müdürü Kenton Jarvis’i en üst göreve atayacağını ekledi.

Easyjet yönetim kurulu başkanı Stephen Hester, 57 yaşındaki İsveçli Lundgren’in Aralık 2017’den bu yana CEO olarak mükemmel bir iş çıkardığını, şirketi Kovid döneminin muazzam zorluklarına karşı yönlendirdiğini ve net bir strateji ve güçlü uygulama planı oluşturduğunu söyledi.

Görevden ayrılan CEO Lundgren, havayolunun tüm yıl güçlü kazanç artışı sağlaması beklenen başka bir rekor yaza odaklandığını söyledi. Lundgren, bu yılın hedeflerine ulaşmak ve sorumlulukları sorunsuz bir şekilde devretmek için 57 yaşındaki İngiliz vatandaşı Jarvis ile yakın çalışacağını da sözlerine ekledi.

Kenton Jarvis, atanmasından ve Easyjet’in parlak potansiyelini gerçekleştirme fırsatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir