Huzurevinde şiddet: Bakanlık devreye girdi, soruşturma başlatıldı

İstanbul Kavacık’taki özel bir huzurevinde bir çalışanın yaşlılara eziyet ettiği anlara ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine emniyet harekete geçti.

İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklamaya göre gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüpheli, “eziyet” suçundan tutuklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da “Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız” açıklaması yaptı.

Söz konusu olayın ardından İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ivedilikle merkeze giderek incelemelerde bulunduğunun aktarıldığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak, söz konusu olaya karışan personel M.Ş.Ö’nün iş akdi kuruluş tarafından feshedilmiştir. Yaşanan olayın mağduru huzurevi sakinlerinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapılmıştır. Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir