Terörist oğlu için belediye önünde provokasyon yaptı

Diyarbakır’da 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AKP’den 4. Sıra milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen ve HDP il binası önünde dağ kadrosuna katılan ailelerle birlikte oturma eylemi gerçekleştiren Ayşegül Biçer, Büyükşehir Belediyesi önünde provokatif girişimde bulundu. Oğlunun işten çıkarılmasını protesto eden Biçer, belediye başkanlarına, belediye yönetimi ve tüm çalışanlarına ağza alınmayacak sinkaflı ağır küfür ve hakaretlerde bulundu, polis bile durduramadı.

Biçer, HDP İl binası önündeki oturma eyleminde de sürekli kendilerini ziyaret eden muhalefet partisi liderlerine de saygı sınırlarını aşan davranışlarda bulundu. Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör kamplarında askeri ve siyasi eğitim alan oğlu Mustafa Biçer ise 21 Temmuz 2021’de güvenlik güçlerine teslim oldu. Terörist Biçer polis ve savcılık sorgusunda, terör örgütü saflarındayken güvenlik güçlerine karşı katıldığı silahlı ve mayınlı saldırıları tek tek anlattı.

Samimi itiraflarda bulunan Biçer, kendisiyle birlikte bu saldırılara katılan diğer teröristleri de fotoğraflarından teşhis etti. Polis ve savcılık sorgusunda, Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen Fırat Kalkanı harekât bölgesinde Mehmetçiğe karşı silahlı ve bombalı saldırılarda bulunduklarını itiraf etti.

GENELKURMAY VE KARA KUVVETLERİNE YAZI YAZILDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı bu itiraf üzerine Genelkurmay Başkanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile yazışma yaptı. Biçer’in anlattığı tarihte ve yerde güvenlik güçlerine yönelik bir saldırı olup olmadığı soruldu. Gelen cevapta bahse konu tarihe ilişkin eylem evrakı olduğu teyit edildi. Hain saldırıda 5 askerimizin yaralandığı bildirildi. 

 3 YILDIR NE İDDİANAME VAR NE DE DAVA

Terörist Mustafa Biçer hakkındaki soruşturma TCK’nın 302/1 maddesi uyarınca “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, kişiyi yerine getirdiği kamu görevinden dolayı öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yürütülmesine rağmen bugüne kadar hakkında vahim nitelikli eylemlere katıldığı halde tutuklama kararı verilmediği gibi geçen 3 yıllık süre zarfında iddianame hazırlanıp dava bile açılmadı. Oysa annesi HDP önünde oturan Songül Akkuş da Mustafa Biçer gibi teslim olduğu halde tutuklandı ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

OĞLUNU DA KOCASINI DA İŞE YERLEŞTİRDİ

Silahlı saldırıya katıldığını itiraf etmesine rağmen yasa gereği tutuklanması gerekirken serbest kalan Mustafa Biçer AKP’den aday olan annesinin girişimleriyle kayyumla yönetilen belediyede işe yerleştirildi, ardından da evlendirildi. Terörist Biçer daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere hükümet yetkilileriyle de görüştü.

Ayşegül Biçer’in inşaatlarda boyacılık yapan kocası Raif Biçer’de eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı, dönemin Diyarbakır Valisi şimdiki İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nun olur’u, eski Diyarbakır İl Jandarma Komutanı olan Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu’nun imzasıyla güvenlik korucusu yapılarak maaş bağlandı. Güvenlik koruculuğunda köy ve mezra gibi kırsal yerleşim yerlerinde ikamet etme ve askerle birlikte rutin terör ve uyuşturucu operasyonlarına katılma zorunluluğu bulunmasına rağmen Biçer ailesi kent merkezinde ikamet ettiği halde Raif Biçer kağıt üzerinde korucu yapıldı. Kendisine bir de can güvenliği olmadığı için vergi ve harçlardan muaf tutularak vali imzasıyla silah taşıma ruhsatı verildi. Biçer’in AKP’den aday olduğu reklam tanıtım afişleri de kayyumla yönetilen Belediyeler tarafından bastırılmıştı. 

Mustafa Biçer

‘EVİM YAKILDI’ YALANI

Ayşegül Biçer oturma eylemine katıldığı tarihte evinin PKK’lılar tarafından yakıldığını iddia ederek savcılığa başvurmuştu. Ancak olay yerini gören KGYS kayıtları ile sokağın giriş ve çıkışlarını gören tüm güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde eve yönelik dışarıdan bir müdahale olmadığı, evde sadece perdelerin kolonya ile tutuşturulduğu tespit edilmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir